AMD ukázalo 32 jadrový procesor s obrovským výkonom. Vraj sa bude jednať o technologické monštrum na trhu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

AMD ukázalo 32 jadrový procesor s obrovským výkonom. Vraj sa bude jednať o technologické monštrum na trhu

Zaujímavosti

AMD ukázalo 32 jadrový procesor s obrovským výkonom. Vraj sa bude jednať o technologické monštrum na trhu

Vojna medzi spoločnosťami Intel a AMD je späť. Len pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Intel ukázala nesmierne výkonný 24-jadrový procesor, a teraz tu máme zaujímavé správy od spoločnosti AMD, ktorá na veľtrhu Cumputex na Taiwane priniesla detaily o tom, čo za novinky rada procesorov Ryzen druhej generácie ešte prinesie.

AMD v treťom štvrťroku spustí predaj nesmierne výkonného 32-jadrového procesora, ktorý ponúkne až 64 vlákien. Nebude sa však jednať o bežný procesor rady Ryzen, ale o výkonnejšiu sériu Threadrippter 2. Nový procesor bude postavený na architektúre Zen + a bude vyrábaný 12 nm výrobným procesom. AMD sľubuje, že čip bude na trhu hneď v niekoľkých konfiguráciách, pričom ta najlepšia bude obsahovať až 32 jadier a 64 vlákien.

Nové AMD procesory majú ponúknuť brutálny výkon

Tento rok sa tak môžeme tešiť na nesmierne vysokú dávku výkonu, o ktorú sa postará výrobca Intel a aj AMD. Bude zaujímavé sledovať, ktorá spoločnosť nakoniec na trh uvedie výkonnejší procesor, ktorý však zároveň musí byť pre ľudí stále cenovo dostupný. Nové čipy od AMD budú chladené výlučne vodným chladením a na trh by sa mali dostať už v treťom štvrťroku v tomto roku.

Zdroj: pcgamer.com, úvodný obrázok: techpowerup

TIP  Na Marka Zuckerberga si zrejme posvietia aj v Moskve. Bude musieť vysvetliť aj jeho nedávne rusofóbne poznámky

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.