AMD Ryzen Mobile je nový procesor, ktorý Intel Core i7-8550U takmer vo všetkých smeroch prekonáva | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

AMD Ryzen Mobile je nový procesor, ktorý Intel Core i7-8550U takmer vo všetkých smeroch prekonáva

Novinky

AMD Ryzen Mobile je nový procesor, ktorý Intel Core i7-8550U takmer vo všetkých smeroch prekonáva

Spoločnosť AMD predstavila nový typ procesora Ryzen Mobile, ktorý bude bojovať o priazeň fanúšikov v notebookoch.

Ryzen Mobile procesor bude nabitý poriadnou výbavou

Ryzen Mobile disponuje integrovanými grafickými jadrami Vega. Výrobca tento procesor tituluje ešte prívlastkom najvýkonnejších procesor v kategórii úsporných CPU s TDP 15W.

V spojitosti s Ryzen Mobile sa budete stretávať s označením Raven Ridge procesor, ktoré sú postavené na architektúre Zen s podporou až 8 výpočtových vlákien vďaka SMT technológii. Lacnejším modelom bude Ryzen 5 2500U, ktorému bude robiť na trhu spoločnosť Ryzen 7 2700U. Ryzen 2500U ponúkne grafický Čip Vega 8 s až ôsmimi výpočtovými jednotkami na frekvencii až do 1100MHz. Ryzen 7 2700U ponúka čip VEGA 10 s desiatimi výpočtovými jednotkami. Maximálna frekvencia v tomto prípade je až 2400MHz. Oba procesory disponujú pamäťou typu DDR4.

Zdroj: AMD

V porovnaní s konkurenciou v podobe procesora Intel Core i7-8550U si procesor vedie výrazne lepšie. Treba však brať do úvahy, že tieto dáta poskytla samotná spoločnosť AMD.

Zdroj: AMD

Zdroj: tlačová správa AMD

TIP  AMD sa najnovšie vysmieva Intelu. 40 víťazom procesoru Intel Core i7-8086K ponúka možnosť vymeniť ho za silnejší Threadripper 1950X

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.