AMD Radeon Pro SSG - grafická karta so zabudovaným 2TB SSDčkom za 7000$ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

AMD Radeon Pro SSG – grafická karta so zabudovaným 2TB SSDčkom za 7000$

Novinky

AMD Radeon Pro SSG – grafická karta so zabudovaným 2TB SSDčkom za 7000$

Spoločnosť AMD konečne odhalila celú radu nových grafických kariet Radeon RX Vega pre hranie hier vo vysokom rozlíšení a virtuálnu realitu. Spolu s hernými kartami boli ale odhalené aj dve beštie, určené najmä pre výpočtové stanice.

Výkonnejšia z tejto dvojice vystupuje pod názvom Radeon Pro SSG. Tá disponuje 16GB HBM2 ECC pamäťou spolu s 2TB SSD úložiskom pripojeným do dvojice M.2 portov pre rozšírenie pamäte. AMD už podobnú technológiu skúšalona prototype tejto karty, ktorá ale disponovala iba 4GB pamäte VRAM spolu s 1TB SSD úložiskom.

Táto nová generácia dostáva všetky vylepšenia, ktoré prišli s Vegou. Takže tým pádom je samozrejmosťou aj 2 048-bitová zbernica. Najväčšou výhodou tejto karty je práve možnosť GPU komunikovať priamo s 2TB SSD úložiskom. Podľa slov AMD, Radeon Pro SSG dokáže čítať dáta v rýchlosti až 8GB/s a zapisovať v rýchlosti 6GB/s. Samozrejme, rýchlosť je stále oveľa menšia ako u HBM2, ale vďaka HBCC (High-Bandwith Cache Controller) a priamej komunikácií medzi SSD a GPU sú rýchlosti takmer dva krát vyššie ako cez klasický PCIe bus.

Pre developerov s nie tak vysokými nárokmi si AMD pripravilo aj “slabšiu” verziu tejto karty. Radeon Pro WX9100 je takmer identická ako jej silnejší brat. Jediným rozdielom je, že nepodporuje rozšírenie pamäte. Obe karty dosahujú výkon až 24.6 TFLOPS pri výpočtoch s dvojitou presnosťou a 12.29 TFLOPS pri klasických výpočtoch.

TIP  Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie

Ich výkon zrejme ohúri takmer každého, no na hranie hier určené nie sú. Ide o profesionálne grafické karty do výpočtových staníc a preto dostali aj vcelku vysoké cenovky. “Slabšia” Radeon Pro WX9100 bude dostupná za 2 199$ a silnejšia Radeon Pro SSG za 6 999$. Obe sa do predaja dostanú už 13 septembra tohto roku.

Zdroj: pcgamer.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.