AMD predstavilo procesor s 16 jadrami a 32 vláknami. Bude konkurovať tým najlepším | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

AMD predstavilo procesor s 16 jadrami a 32 vláknami. Bude konkurovať tým najlepším

Novinky

AMD predstavilo procesor s 16 jadrami a 32 vláknami. Bude konkurovať tým najlepším

Vojna medzi výrobcami procesorov aj naďalej pokračuje. Najnovším prírastkom v boji o prvenstvo je procesor od spoločnosti AMD, ktorý vytvára nové základy pre platformu Ryzen Threadripper.

Jim Anderson, hlava oddelenia zaoberajúceho sa výpočtovou technikou a grafikou v AMD poskytol niekoľko informácií ohľadne nových procesorov, z čoho sme pre vás vybrali tie najhorúcejšie špecifikácie.

Ryzen Threadripper príde s 16 jadrami a s 32 vláknami. AMD zároveň predstavilo pre tieto procesory novú platformu X399. Spoločnosť ďalej tieto procesory chváli štvorkanálovými DDR4 RAM pamäťami s ôsmimi pamäťovými modulmi. Bonusom je, že AMD neobmedzuje používateľov o pamäť ako to spravil Intel. Ten pri niektorých procesoroch Skylake-X obmedzil PCIe konektivitu.

Na konferencii kde bol predstavený procesor prebehla aj ukážka Blender testu, kde ako inak tomuto monštru nič nestálo v ceste za víťazstvom  – bol hotový do niekoľkých sekúnd.

AMD Whitehaven
(Threadripper)
AMD Summit Ridge
(Ryzen)
Intel Basin Falls
(Skylake X )
Intel Basin Falls
(Kaby Lake X)
Intel Union Point
(Kaby Lake)
SocketTR4 (4094 piny)AM4 (PGA)LGA 2066LGA 2066LGA 1151
JadráDo 16Do 8Do 184Do 4
VláknaDo 32Do 16Do 38Do 8Do 8
L3 CacheDo 32MBDo 16MBDo 18MBDo 8MBDo 8MB
DDR4 kanályŠtyriDuálneŠtyriDuálneDuálne
PCIe Gen3641628-441616
DostupnosťV polovici 2017Prvý kvartál 2017V polovici 2017V polovici 20172016
TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Ďalší test bol zase zameraný na chod hry Prey v 4K rozlíšení v konfigurácii s procesorom Threadripper a dvojicou grafických kariet Radeon RX Vega.

Zdroj: Fontech.sk

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.