Amatérski vývojári zverejnili podrobný návod ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Amatérski vývojári zverejnili podrobný návod ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón

Windows 10 ARM na smartfone

Návody

Amatérski vývojári zverejnili podrobný návod ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón

Posledné mesiace sme vám priniesli viacero informácií o tom, že mobilný nadšenci Windows Mobile priniesli k životu Windows 10 ARM na viacerých Windows Phone smartfónoch. Nuž, ako sa im to podarilo zostávalo viac menej „ukryté“ pod rúškom tajomstva. My, bežní používatelia sme mohli vidieť len niekoľko videí a obrázkov, ktoré ukazovali funkčnosť Windows 10 ARM na smartfóne.

Windows 10 ARM môžete nainštalovať na svoju Lumiu 950 XL. Nezvládne to však bežný používateľ, návod je príliš komplikovaný

Najnovšie sa trojica vývojárov (Ben Imbushuo, Gustave M, Abdel O. Daoudi) pracujúcich na tomto projekte rozhodla, že sprístupnia kompletný návod ako nainštalovať Windows 10 ARM na Lumii 950 XL.

V rámci návodu ukazujú krok za krokom ako možno nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón pričom však dodávajú, že vývoj je zatiaľ len v ranných fázach. Znamená to, že viacero funkcií ako je napríklad Wi-Fi, Cellular, Bluetooth, Kamera, Mikrofón a ďalšie aktuálne nefungujú. Inými slovami dnes nie je Windows 10 ARM na smartfóne ešte použiteľný na každodenné využívanie.

V každom prípade ak Vám v skrini „leží“ Lumia 950 XL a nemáte pre ňu využitie a chceli by ste jej nájsť nový zmysel tak nižšie na zdrojovom odkaze nájdete kompletný návod vrátane komentárov k inštalácii Windows 10 ARM.

TIP  Ako zapnúť Game DVR vo Windows 10 a nahrávať video z hrania hier bez použitia Game Baru | NÁVOD

Upozorňujeme však, že ak sa pustíte do inštalácie tak všetko robíte na svoje vlastné riziko. Zároveň inštaláciu odporúčame len skúseným používateľom, ktorí vlastnia smartfón Lumia 950 XL (Single alebo Dual SIM verziu). Na iných smartfónoch nemusíte Windows 10 ARM rozbehať.

Zdroj:  OneDrive (Ben Imbushuo, Gustave M, Abdel O. Daoudi), vlastný, Twitter, úvodný obrázok: Twitter (ADeltaX)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.