Always Connected PC bude podporovať funkciu eSIM. Microsoft možno ukázal cestu mobilnej divízie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Always Connected PC bude podporovať funkciu eSIM. Microsoft možno ukázal cestu mobilnej divízie

Novinky

Always Connected PC bude podporovať funkciu eSIM. Microsoft možno ukázal cestu mobilnej divízie

Microsoft dva dni dozadu ukázal svetu prvé Windows 10 zariadenia bežiace na ARM procesoroch, ktoré pripravili jeho OEM partneri Asus a HP. Obe zariadenie prišli s procesorom Qualcomm Snapdragon 835, ponúkajúcim X16 LTE modem s prenosovou rýchlosťou 1 gigabit. Okrem ARM procesora je však zaujímavá aj samotná výdrž zariadení na jedno nabite, ale to je kapitola sama o sebe, ktorej sa teraz nebudeme venovať.

Včera na sociálnej sieti Twitter používateľ hovoriaci si Walking Cat, ktorý už viackrát priniesol informácie viacerých technologických spoločností, vrátane Microsoftu uverejnil informácie o funkcionalite eSIM, ktorá má byť dostupná na zariadeniach s podporou Always Connected PC. Dostupná by mala byť v ďalšej veľkej aktualizácii Redstone 4.

Uniknuté informácie potvrdzujú, že funkcionalita eSIM by mala byť dostupná ako pre bežného používateľa tak aj pre firemných zákazníkov.  Mala by priniesť možnosť pripojenia k internetu cez dáta operátora.

Sme o krok bližšie k zariadeniu Surface Phone?

Áno aj a nie. Nedávno sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Microsoft ukončila práce na tomto zariadení rok dozadu. Na druhej strane však spoločnosť aktívne pracuje na ďalších zariadeniach využívajúcich rozhranie CSHell. Teda zariadení, ktoré budú schopné prispôsobiť rozhranie aplikácie či dokonca systému v závislosti od veľkosti displeja.

TIP  Google po obrovskej pokute od EÚ dvíha varovný prst! Nové nariadenia možno spôsobia spoplatnenie Androidu

Zdroj: vlastný, Walking Cat (Twitter)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.