Always Connected laptop Asus NovaGo bude možné zakúpiť aj v Európe. Dočkáme sa ho aj na Slovensku? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Always Connected laptop Asus NovaGo bude možné zakúpiť aj v Európe. Dočkáme sa ho aj na Slovensku?

Novinky

Always Connected laptop Asus NovaGo bude možné zakúpiť aj v Európe. Dočkáme sa ho aj na Slovensku?

Always Connected laptop Asus NovaGo bude možné zakúpiť aj v Európe. Dočkáme sa ho aj na Slovensku?

Spoločnosť Qualcomm v spolupráci s Microsoftom predstavila ešte v decembri 2017 prvé Always Connected laptopy s operačným systémom Windows 10 a procesorom Snapdragon 835. Medzi prvé dve odhalené zariadenia sa radia laptopy HP Envy x2 a Asus NovaGo. Obe zariadenia prídu priamo s aktualizáciou Spring Creators Update, inými slovami Windows 10 Redstone 4. Práve preto sme ich do dnešného dňa ešte nevideli na vlastné oči a nezačali sa predávať v žiadnom obchode. Táto skutočnosť sa čoskoro zmení, a nových Always Connected zariadení sa dočkáme aj v Európe.

Nemecký Asus potvrdil cenu a dátum dostupnosti

Nemecký portál WindowsUnited.de len pred niekoľkými hodinami informoval o tom, že spoločnosť Asus oficiálne potvrdila dostupnosť zariadenia Asus NovaGo v Európe. Spoločnosť taktiež zverejnila aj dátum dostupnosti zariadenia a odhalila aj jeho cenu. Asus NovaGo by sa mal na nemeckom trhu objaviť už tento apríl, krátko po vydaní aktualizácie Windows 10 Spring Creators Update. Jeho cena by sa v Nemecku mala pohybovať na úrovni 699 eur.

Zdroj: Microsoft

Špecifikácie zariadenia Asus NovaGo

Ako sme už spomínali vyššie, zariadenie Asus NovaGo je vybavené mobilných procesorom Snapdragon 835. Tomu by malo sekundovať 8GB operačnej pamäte RAM a 256GB SSD úložisko. Zariadenie by malo vďaka mobilnému procesoru ponúkať plnohodnotné LTE pripojenie, zabudovaný 5G modem, 22-hodinovú výdrž batérie a mnoho ďalších vychytávok.

Príde aj na Slovensko?

Keďže Nemecko nie je tak ďaleko, predpokladáme jeho dostupnosť aj na Slovensku. Momentálne sme sa nedostali ku žiadnym informáciám o tom, či dané zariadenie bude ponúkať nejaký z najväčších slovenských alebo českých e-shopov. Taktiež nedokážeme určiť koncovú cenu tohto zariadenia na Slovensku, keďže u nás si zväčša musíme za podobné kúsky priplatiť o čosi viac, ako zahraniční zákazníci.

TIP  Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.