Alcatel predstavil hybrid s Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Alcatel predstavil hybrid s Windows 10

Novinky

Alcatel predstavil hybrid s Windows 10

Spoločnosť Alcatel predstavila na MWC Barcelone popri svojich modeloch IDOL 4 a IDOL 4S, bežiacich na platforme Android aj hybridný tablet Alcatel Plus 10. Ide o tablet s pripojiteľnou klávesnicou a tak sa dá využívať ako kompaktný notebook alebo ako tablet (po odpojení klávesnice).

Alcatel Plus 10 špecifikácie

Tablet má uhlopriečku 10 palcov s rozlíšením HD, teda 1280 x 720 (150 PPI). Srdcom tabletu je procesor Intel Atom x5 Z8350 s taktom 1,92 GHz. Ten je doplnený 2 GB pamäte RAM32 GB úložného priestoru, ktorý je ďalej rozšíriteľný pamäťovými kartami do kapacity 64 GB. Výbavu dopĺňajú stereo reproduktory, 5 MPx zadná a 2 MPx predná kamera a batéria s kapacitou 5 830 mAh. V oblasti konektivity nechýba Wi-Fi či Bluetooth 4.0.

Zaujímavosťou je využitie prípojnej klávesnice, ktorá neslúži len na zadávanie textu. Výrobca sa do nej rozhodol integrovať LTE modem, na ktorý sa môže pripojiť až 15 užívateľov. Pripojením takisto získavate k batérii ďalších 2 580 mAh, keďže klávesnica ponúka integrovanú batériu. Prítomný je takisto microUSB port, plnohodnotný USB port či microHDMI.

Tablet sa dostane na trh v júni a to v troch farebných variantách. Čierna, biela a strieborná. Oficiálne ceny zatiaľ oznámené neboli, odhadovaná je ale cena približne 250 eur pre európsky trh.

Zdroj: Laptopmag.com, alcatelonetouch.com

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!
Pokračuj v čítaní

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.