Akvizícia GiHubu spoločnosťou Microsoft by mohla prísť už čoskoro | AKTUÁLNE SA DEJE | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Akvizícia GiHubu spoločnosťou Microsoft by mohla prísť už čoskoro | AKTUÁLNE SA DEJE

ŠPEKULÁCIE

Akvizícia GiHubu spoločnosťou Microsoft by mohla prísť už čoskoro | AKTUÁLNE SA DEJE

Niekoľko dní dozadu internet zaplavili informácie týkajúce sa možnej akvizície známej webhostingovej služby GitHub, ktorej odhadovaná hodnota v roku 2015 bola 2 miliardy dolárov.

Najnovšie informácie pochádzajúce z média Bloomberg hovoria, že sme veľmi blízko k dohode medzi spoločnosťami Microsoft a GitHub. Akvizícia  by údajne mohla byť oficiálne ohlásená už v priebehu dnešného dňa.

Zdroje blízke k obom spoločnostiam hovoria, že spoločnosť  Microsoft sa dlhodobo snažila získať úložisko zdrojových kódov. Interný zdroj spoločnosti GitHub hovorí, že k tejto transakcii ich vedie obdiv k súčasnému výkonnému riaditeľovi spoločnosti, Satya Nadellovi.

K tejto transakcii nasvedčuje aj to, že posledné roky spoločnosť Microsoft je stále čoraz otvorenejšou komunitou k open source projektom. Napríklad, mminulý september sa Microsoft stal plnohodnotným členom Open Source Initiative (OSI), neskôr v priebehu tohto roka spoločnosť sprístupnila bezplatne svoju webobú stránku s otvorenými kódovými zdrojmi (CodePlex), ktorá dlhodobo spolupracovala s GitHubom.

Zdroj: Bloomberg via Neowin, úvodný obrázok: GitHub

TIP  Microsoft je o krok bližšie ku svojmu prvému kvantovému počítaču

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.