Aktualizácia Fall Creators Update a jej nedokonalosti | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Aktualizácia Fall Creators Update a jej nedokonalosti

Novinky

Aktualizácia Fall Creators Update a jej nedokonalosti

Aktualizácia Fall Creators Update a jej nedokonalosti

Aktualizácia Fall Creators Update pre operačný systém Windows 10 je dostupná už zopár desiatok hodín a s prvými pozitívnymi reakciami sa žiaľ objavujú aj tie negatívne. Nie všetko je dokonalé a najnovšia aktualizácia prináša zopár nepríjemných chybičiek. O aké chyby v systéme sa teda jedná?

Prvá chyba, ktorá sa začala vyskytovať zrejme hneď po prvých inštaláciách najnovšej aktualizácie, sa týka ponuky Štart. Ponuku Štart využívame takmer stále, pri hľadaní aplikácií, pre prehľad živých dlaždíc, atď. Po aktualizovaní sa na niektorých zariadeniach akosi táto ponuka pokazila a nepracuje úplne správne. Poškodení používatelia sa sťažovali najmä na to, že nedokážu pripnúť a odopnúť aplikácie z ponuky. Ďalej sa vyskytovali chyby aj pri inštalovaní nových aplikácií, ktoré sa po nainštalovaní vôbec neocitli v ponuke Štart.

Nefunguje Vám najnovší emoji picker? Nebojte sa, nemáte pokazený počítač ani nereinštalujte systém, nový emoji picker nefunguje takmer nikomu. Microsoft sa novými smajlíkmi a novým oknom pre ich vyberanie chválil už viackrát, no zrejme to nikto z nás neocení. Okno so smajlíkmi dokážete otvoriť klávesovou skratkou Windows tlačidlo + bodka. Ďalej sa zrejme ale asi nepohnete. Po dlhšom zisťovaní, prečo vyberanie smajlíkov takmer nikomu nefunguje, sme prišli na jednu chybu, ktorú Microsoft akosi nedomyslel. Nové smajlíky dokážete používať iba pokiaľ je na Vašom zariadení zvolená angličtina(US). Na ostatných používateľov zrejme v Microsofte zabudli.

Zdroj: Microsoft blog

Dúfame, že Microsoft už pracuje na odstránení týchto chýb a čoskoro sa do obehu dostanú kumulatívne aktualizácie, ktoré tieto chyby odstránia. Problém so smajlíkmi nieje taký zlý, no chyba s ponukou Štart je naozaj otravná. Pri aktualizovaní sa môžete stretnúť aj s ďalšími problémami, ako otravne dlhá inštalácia alebo niekoľko hodinové sťahovanie aktualizácie, no s tým sa už pri každej veľkej aktualizácií Windowsu akosi počíta. Zaznamenali ste aj iné chyby v systéme, ktoré sú spôsobené najnovšou aktualizáciou? Dajte nám vedieť do komentárov.

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Zdroj: vlastný

5 komentárov

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.