Aktualizácia Fall Creators bude chrániť dôležité zložky pred škodlivým ransomvérom | Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Aktualizácia Fall Creators bude chrániť dôležité zložky pred škodlivým ransomvérom | Windows 10

Novinky

Aktualizácia Fall Creators bude chrániť dôležité zložky pred škodlivým ransomvérom | Windows 10

Poslednú dobu sa začalo nie len v odborných kruhoch, ale aj v rámci širokej verejnosti diskutovať o škodlivom software, ktorý nesie označenie „ransomware“. V skratke je to istý druh vírusu, ktorý obmedzí alebo úplne zabráni prístup k určitej časti PC a za jeho odblokovanie žiada výkupné. Dobrým príkladom môže byť nedávno útok „WannaCry“.

Microsoft na tento útok reagoval najlepšie ako mohol, vypustil radu aktualizácií aj pre už nepodporované verzie operačného systému. Vyzerá to tak, že týmto opatrením spoločnosť so škodlivým software-om neskončila súboj. Objavili sa totiž informácie, ktoré hovoria o tom, že spolu s 2 veľkou aktualizáciou ktorá príde ešte v rámci tohto kalendárneho roka – Fall Creators Update pre Windows 10 by sme sa mohli dočkať dodatočnej ochrany – „Controlled folder acces“.

Zdroj: zostavenie Windows 10 Builde 16232

Táto nová funkcia by mala priniesť dodatočnú vrstvu „ochrany“ prístupu ku konkrétnym súborom a zložkám nainštalovaných v PC. Inými slovami to znamená, že prístup k ním budú mať len vybrané aplikácie povolené používateľom.  Táto funkcia sa objavila v najnovšom Windows 10 Builde 16232 a pevne veríme, že aj vo finálnom zostavení si nájde svoje miesto.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.