Aktualizácia aplikácie OneNote pre Windows 10 prináša nové funkcie | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Aktualizácia aplikácie OneNote pre Windows 10 prináša nové funkcie

Novinky

Aktualizácia aplikácie OneNote pre Windows 10 prináša nové funkcie

Pred mesiacom sme sa od Microsoftu dozvedeli, že sa pripravuje veľké vylepšenie aplikácie OneNote. Hlavným cieľom spoločnosti je vylepšiť prístupnosť a ponúknuť jednotný vzhľad aplikácie na všetkých platformách. Microsoft prednedávnom začal testovanie vylepšení a nového dizajnu aplikácie s Windows Insidermi. Avšak aktualizácia aplikácie OneNote je už teraz dostupná vo Windows Store.

Vylepšený dizajn aplikácie OneNote uľahčuje najmä orientovanie sa v aplikácií pomocou klávesnice. Toto vylepšenie je veľkou výhodou pri používaní snímania obsahu obrazovky. Avšak najlepšou správou je, už vyššie spomínané jednotné zobrazovanie poznámok a kresieb v dokumentoch na všetkých platformách. Už sa vám nikdy nestane že budú kresby alebo poznámky v dokumentoch väčšie ako samotný dokument, alebo, že budú naopak nečitateľné.

V najnovšej verzií aplikácie OneNote sa taktiež nachádza nemalé množstvo nových funkcií. Za zmienku stojí hlavne pomocník Tell Me (povedz mi), ktorého poznáme z ostatných aplikácií Office aplikácií. Pomocník Tell Me sa odteraz nachádza priamo v aplikácií. Ďalšími zaujímavými funkciami je napríklad rýchle hľadanie akéhokoľvek slova v dokumente pomocou klávesovej skratky Ctrl + F alebo zoznam všetkých vykonaných zmien v zdieľaných dokumentoch. Odteraz budete mať vo svojich dokumentoch oveľa lepší prehľad, keďže v najnovšej aktualizácií sa nachádza možnosť zmeniť farbu vášho dokumentu alebo nastavenie “prezývky” dokumentu.

V budúcnosti budú tieto nové funkcie zapnuté automaticky, ale keďže sa zatiaľ jedná iba o “experimentálne” funkcie, budete si ich musieť zapnúť manuálne (Nastavenia > Možnosti > OneNote Preview). Akonáhle zapnete všetky tieto funkcie, reštartujte svoju aplikáciu. Po reštartovaní by mali byť všetky nové funkcie aktivované

OneNote
OneNote
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.