Ako zistím akú verziu internetového prehliadača používam? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako zistím akú verziu internetového prehliadača používam?

Návody

Ako zistím akú verziu internetového prehliadača používam?

Ako zistím akú verziu internetového prehliadača používam?

Určite to poznáte, čítate správy o aktualizáciách internetových prehliadačov, ktoré prinášajú nové a nové funkcionality, ale na tom vašom nie je nič nového. Nuž, môže to byť práve spôsobené tým, že nemáte aktualizovanú verziu prehliadača. Nižšie vám prinášame jednoduchý tip ako zistiť akú verziu internetového prehliadača používate a ako ho aktualizovať.

Akú verziu prehliadača Google Chrome používam a ako ho aktualizujem

Google Chrome patrí medzi najrozšírenejšie prehliadača vôbec. Zistiť akú verziu používate a prípadne ju aktualizovať je jednoduchšie ako na prvý pohľad znie. Kliknite teraz na ponuku Nastavení (3 bodky v pravom hornom rohu) a potom kliknite na položku „Help“, resp. „Pomoc“. Následne kliknite na položku  „O Chrome“. Ak ste úspešne zvládli tieto kroky tak by sa vám malo otvoriť nové okno, v rámci ktorého uvidíte aktuálne zostavenie vášho internetového prehliadača spolu s možnosťou aktualizácie.

Ako zistím akú verziu prehliadača Microsoft Edge používam?

Microsoft Edge je aktuálne prednastaveným internetovým prehliadačom v rámci Windowsu 10, a práve preto vám prinášame tip ako zistiť akú verziu máte nainštalovanú vo svojom počítači. Opäť kliknite na Nastavenia aplikácie (tri bodky v pravom rohu). Potom kliknite na položku „Nastavenia“, resp. „Settings“. Teraz už stačí len zrolovať ponuku na spodok kde uvidíte aktuálne zostavenie internetového prehliadača. Čo sa týka jeho aktualizácie tu bohužiaľ manuálne ku dnešnému dňu nevyvoláte, Microsoft ho totiž aktualizuje prostredníctvom systémových aktualizácií Windowsu 10.

TIP  Nokia vydala dve veľmi emotívne videá, ktoré by si určite mal vidieť. Súhlasíš s nimi?

Akú verziu prehliadača FireFox používam?

Postup je opäť veľmi podobný. Tentokrát kliknite na trojicu paličiek v pravom hornom rohu. Následne choďte do položky „Help“, resp. „Pomoc“. Po jej otvorení kliknite na položku „About Firefox“, teda o Firefoxe. Ak ste postupovali podľa vyššie popísaných krokov malo by vám vyskočiť okno s aktuálnou verziou prehliadača a možnosťou aktualizácie.

Medzi ďalšie prehliadača, ktoré nájdeme na veľkom množstve počítačov patria ešte Opera, Internet Explorer či Safari. Postup zistenia aktuálnej verzie je veľmi podobný a vo viacerých prípadoch identický.

Na záver, určite vám odporúčame udržiavať svoj internetový prehliadač stále aktualizovaný. Jeho vývojári totiž pravidelne prinášajú nie len nové funkcionality, ale hlavne bezpečnostné záplaty, ktoré vás chránia či už pred útokom hackerov alebo nechceným únikom dát či inými nástrahami internetu.

Zdroj: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.