Ako vylúčiť vybrané súbory zo skenovania Windows Defendera | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako vylúčiť vybrané súbory zo skenovania Windows Defendera | NÁVOD

Windows Defender Windows 10

Návody

Ako vylúčiť vybrané súbory zo skenovania Windows Defendera | NÁVOD

Windows Defender je defaultným antivírusovým programom, ktorý dokáže plnohodnotne nahradiť externý antivírusový či obdobný program. Avšak tak ako aj iné antivírusové programu tak aj Windows Defender z času na čas označí súbor ako škodlivý a pritom nemusí byť, a práve vtedy využijete funkciu vylúčenia súborov zo skenovania. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to ako možno vylúčiť súbory zo skenovania.

Ako vylúčiť vo Windows 10 súbory zo skenovania

 • Otvorte si teraz Windows Defender Security Center.
  Windows Defender Security Center

  Zdroj: vlastný

 • Kliknite na položku  „Virus & threat protection“ a potom na „Virus & threat protection“.
  Windows Defender Security Center ako vylucit subory zo skenovania_1

  Zdroj: vlastný

 •  Následne v rámci ponuky rolujte nižšie a nájdite položku Exclusion, resp. Výnimky v Slovenskom jazyku. Kliknite na pridanie výnimky. Následne môžete pridávať jednotlivé dokumenty, kastlíky a ďalšie súbory do výnimiek, ktoré nebude Windows Defender skenovať.
 • Hotovo.

Zdroj: vlastný

TIP  Posielanie SMS správ cez počítač nebolo nikdy jednoduchšie. Takto môžete posielať a prijímať SMSky z vášho Android smartfónu cez PC

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.