Ako si postaviť lacný a super rýchly počítač? Tu je tip ako na to | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako si postaviť lacný a super rýchly počítač? Tu je tip ako na to

Novinky

Ako si postaviť lacný a super rýchly počítač? Tu je tip ako na to

Chceli by ste mať super rýchly počítač, ale za cenu, ktorá nesiaha do astronomických výšin? Nuž, všetko sa dá ak sa chce. Nižšie vám prinášame sériu videí, kde sa podarilo jednému z nadšencov zariadení Raspberry vytvoriť skutočne unikátne zariadenie.

Poďme však pekne po poriadku. Rasberry Pi je single-board PC poháňaný Linuxom. Pochváliť sa môže 700mHz ARM 11 procesorom, vrátane vstavanej video karty. Model B+ ešte disponuje 512MB RAM a štyrmi vstupmi pre USB a jedným 10/1000 Ethernet vstupom. Mimochodom, procesor tohto mini PC môže byť pretaktovaný na 1GHz. Nuž, na prvý pohľad to nie je nič moc, ale keď ich spojíte 32 je to už iná káva.

Na prvom videu Rasim Muratovic ukazuje ako spojiť malé klastre rasberry dokopy.

Druhé video zas zobrazuje ako je možné do na nich spustiť nevyhnutný software.

A toto je finálna demonštrácia 32 rasberry počítačov v praxi.

Určite sa pýtate čo táto sranda stojí. Celkovo Rasim Muratovic investoval do tejto zábavky okolo 1000USD. V každom prípade výsledok stojí za to.

Zdroj: Youtube (Rasim Muratovic)

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.