Ako sa vyznať v náplniach do tlačiarne. Alebo ako správne vybrať toner | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako sa vyznať v náplniach do tlačiarne. Alebo ako správne vybrať toner

Novinky

Ako sa vyznať v náplniach do tlačiarne. Alebo ako správne vybrať toner

Kúpa tlačiarne je dlhodobá investícia, ktorá však dokáže ušetriť častokrát nie len náklady, ale aj stresy v prípade potreby tlače dokumentov. V poslednom článku sme si predstavili základne typy tlačiarní, ktoré však počas ich životnosti treba aj „živiť“. Konkrétne narážame na to, že každá tlačiareň potrebuje toner. Dnes sa pozrieme na základe pojmy spájané s tonermi ako aj podľa čoho vyberat.

Ako vybrať správny toner

Pri výbere tonerov do tlačiarne máte v podstate tri možnosti. Buď kupujete originálny toner, ktorého výhoda je, že priamo určený výrobcom pre daný typ tlačiarne. V tomto prípade potrebujete vedieť len presný typ tlačiarne a kde ho nájdete. Nevýhodou je z pravidla vyššia cena. Na druhej strane zas máte istotu, že vám nepoškodí tlačiareň a celkovo bude tlačiť ako má.

Druhá možnosť je zakúpiť si renovovaný toner. Tu sa jedná o možnosť naplnenia pôvodného toneru práškom. Inými slovami, starý toner je opätovne použitý. Výhodou je samozrejme cena, ktorá je o niečo nižšia. Nevýhodou zas kvalita. Ak tlačíte papiere len na domácu potrebu nemusíte však toto riešenie odsudzovať. Bude to dostačujúce.

Tretia možnosť je kúpa alternatívnych tonerov. V tomto prípade sa jedná zväčša o toner, ktorý nie je určený priamo výrobcom resp. sa nepredáva pod jeho značkou, ale je vyrobený „treťou“ osobou. Kvalita tlače môže byť otázna. Ak narazíte na poctivého výrobcu tak sa nemusíte báť menej kvalitných výsledkov. Môže sa však stať aj opačný prípad, kedy toner nemusí spĺňať predpísané špecifikácie. Tu vám určite odporúčame pozrieť si minimálne preferencie predajcu. Výhodou prečo riskovať je však cena, ktorá môže byť v mnohých prípadoch nižšia o desiatky percent.

TIP  Prvý skutočne bezrámčekový smartfón Vivo Nex s vysúvacou selfie kamerou sa dostal do predaja. Vieme čo stojí

Aký je rozdiel medzi tonerom a cartridge?

V spojitosti s výberom farby do tlačiarne treba ešte poznať pojmy ako toner a cartridge. V prvom prípade sa jedná kazetu určenú len pre laserové tlačiarne. Cartridge je tlačová kazeta, resp. atramentová náplň, ktorá je určená pre atramentové tlačiarne.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pixabay

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.