Ako sa dostať cez SmartScreen vo Windows 10 | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako sa dostať cez SmartScreen vo Windows 10 | NÁVOD

Návody

Ako sa dostať cez SmartScreen vo Windows 10 | NÁVOD

Každý z nás pozná otravný Windows Defender, ktorý sa nás vždy upozorní na stiahnuté aplikácie ale nie vždy sa mu tieto aplikácie pozdávajú. Okamžite ako sa aplikácia stiahne, Windows Defender spolu s jeho SmartScreen vypíše hlásenie, že sa jedná o aplikáciu z neznámeho zdroja a spustenie aplikácie zablokuje. Samozrejme, Windows Defender je užitočný, ale nie všetky aplikácie ktoré nedokáže rozpoznať musia automaticky obsahovať vírusy. Nižšie si ukážeme ako spustiť aplikáciu aj pri zablokovaní aplikáciou Windows Defender, alebo samotné vypnutie tejto aplikácie.

Ako sa dostať cez hlásenie SmartScreen?

Windows Defender SmartScreen zvyčajne oznámi, že aplikácia bola nerozpoznaná. Systém nám ponúka ale iba jednu možnosť a to možnosť Nespúšťať. Napriek tomu sa dá aplikácia spustiť a to nasledovným spôsobom. Stačí kliknúť na možnosť Ďalšie informácie a následne na Aj tak spustiť. Po týchto krokoch sa program normálne spustí.

Ako odstrániť SmartScreen úplne?

Windows SmartScreen sa dá vypnúť úplne. Stačí otvoriť Centrum zabezpečenia v programe Windows Defender a kliknúť na možnosť Kontrola aplikácií a prehliadača. Pri Kontrole aplikácií a súborov stačí zakliknúť možnosť Vypnuté. V tomto momente SmartScreen nebude blokovať žiadne aplikácie, to znamená že váš počítač nebude kontrolovať stiahnuté aplikácie a tým je váš počítač vystavený riziku.

Zdroj: vlastný

Zdroj: pcworld.com, úvodný obrázok(theverge.com)

 

TIP  Satya Nadella hovorí: "Microsoft pokračuje v investíciách do mobilných technológií"
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.