Najčítanejší Windows 10 portál

Ako odstrániť tlačidlo Ľudia z panela úloh vo Windows 10 | NÁVOD

Zdroj: vlastný

Aktualizácia Fall Creators Update do operačného systému Windows 10 priniesla množstvo noviniek. V zozname noviniek sa nachádza aj funkcia Ľudia, ktorú je možné otvoriť prostredníctvom panela úloh. Funkcia Ľudia ponúka kompletný zoznam vašich kontaktov, ktoré sa dajú zosynchronizovať s viacerými účtami, či už s účtom Microsoft alebo Google. Pre komunikáciu s ľuďmi prostredníctvom tejto funkcie, si môžete vybrať z viacerých foriem, či už zvolíte Skype alebo Poštu.

Funkcia ale nieje tak populárna a množstvo používateľov ju považuje za zbytočnú, keďže väčšinu kontaktov si ukladá priamo do emailových klientov, alebo do ich smartfónov. Práve v tomto prípade je funkcia Ľudia úplne zbytočná a na paneli úloh zaberá miesto. Dnes si preto ukážeme, ako rýchlo odstrániť položku Ľudia z panelu úloh v operačnom systéme Windows 10.

Stačí pár kliknutí

  • Na panel úloh kliknite pravým tlačidlom myši.
    Zdroj: vlastný
  • V zozname nájdite možnosť Zobraziť tlačidlo Ľudia.
  • Kliknite na Zobraziť tlačidlo Ľudia.
    Zdroj: vlastný
  • Hotovo.

Pokiaľ by ste chceli tlačidlo opäť pridať, stačí postupovať podľa tých istých krokov. Fajka v ľavej časti ponuky pri jednotlivých položkách indikuje, či sa daná funkcia/aplikácia nachádza na paneli úloh.

Pomohli sme Vám? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: vlastný

TIP  Ako obmedziť deťom čas strávený za počítačom alebo ako sa nenechať oklamať vetou „veď som tu len chvíľku“
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.