Ako obmedziť deťom čas strávený za počítačom alebo ako sa nenechať oklamať vetou „veď som tu len chvíľku“ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako obmedziť deťom čas strávený za počítačom alebo ako sa nenechať oklamať vetou „veď som tu len chvíľku“

ako obmedziť deťom čas strávený na počítači

Návody

Ako obmedziť deťom čas strávený za počítačom alebo ako sa nenechať oklamať vetou „veď som tu len chvíľku“

Určite to poznáte, tie čarovné vetičky našich ratolestí „veď som to len teraz zapol“ alebo „som tu len 10 minút“. Nuž, v mnohých prípadoch sa tento fakt nedá overiť a to hlavne keď deťom skončí škola a oni sa hrnú rýchlo domov, ale vy ste ešte stále v práci a najbližšie hodiny aj budete.

Ako obmedziť deťom čas strávený na počítači

Windows 10 ponúka desiatky možností ako si prispôsobiť svoj počítač podľa svojho gusta a jednou z nich je aj funkcionalita, ktorou viete obmedziť aktívne používania počítača. Poďme sa teraz spolu pozrieť ako na to.

Otvorte si najprv Nastavenia vášho počítača a v sekcii Rodina a ďalší používatelia vytvorte nový účet (Settings>Accounts>Family & Other people)

ako vytvorit detsky ucet vo Windows 10

Zdroj: vlastný

Raz ako ste vytvorili účet pre svoje dieťa tak z administrátorského účtu mu môžete upravovať to čo môže robiť a aj ako dlho môže tráviť čas na počítači. Kliknite teraz pod účtom „Manage family…“.

ako nastavit detsky ucet vo Windows 10

Zdroj: vlastný

Následne sa vám otvorí internetové stránka s vašim účtom a účtami, ktoré máte priradené k vášmu účtu.  Vyberte si účet, ktorému chcete zmeniť nastavenia (v našom prípade to je „mojdediet…“) a kliknite na Screen time.

ako nastavit detsky ucet vo Windows 10_2

Zdroj: vlastný

Teraz kliknite na „Use one screen time schedule“. Následne ako môžete vidieť nižšie sa vám zobrazí rozvrh, v rámci ktorého môžete nastaviť ako konkrétny čas kedy môže mať vaše dieťa prístup k PC tak aj maximálny denný časový limit.

TIP  Spúšťa sa Vám počítač príliš pomaly? Čo tak si zapnúť rýchle zapínanie vo Windowse 10? | NÁVOD
ako nastavit detsky ucet vo Windows 10_4

Zdroj: vlastný

Hotovo. Stačí nastavenia už len uložiť.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: pixabay.com

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.