Ako nahradiť Google asistenta Cortanou na Galaxy S8 a ďalších telefónoch s operačným systémom Android | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako nahradiť Google asistenta Cortanou na Galaxy S8 a ďalších telefónoch s operačným systémom Android

ANDROID

Ako nahradiť Google asistenta Cortanou na Galaxy S8 a ďalších telefónoch s operačným systémom Android

Microsoft Cortana dokáže byť užitočným nástrojom ako zefektívniť prácu s vašim zariadením bezo ohľadu na to aký operačný systém máte vo svojich smartfónoch,. Cortana totiž umožňuje  synchronizovaťť upozornenia od hovorov, SMS správ až po, aplikácie. Veľkou výhodou je aj to, že funguje na operačných systémoch Windows, Android ako aj  iOS.

Vo Windows Phone predvolený pomocník je Cortana. Huawei telefóny majú Alexu, Pixel od Google má Asistent Google a Samsung Galaxy S8 prichádza s hneď s trojicou osobných asistentov –  Bixby, S-Voice a Asistent Google.

Ak by ste však chceli využívať výhody Cortany ako natívneho osobného asistenta na Androide, tak máme pre vás tip ako nato.

Návod ako si nastaviť Cortanu  vo vašom Android zariadení ako prvú voľbu

1. Otvoríme si Nastavenia a prejdeme do kolónky Aplikácie. Potom kliknite na mozňosti Nastavení v sekcii aplikácie.

2. Vyhľadajte nastavenia ktoré umožňujú zmeniť predvolené nastavenie aplikácie.

Zdroj: vlastný

3. Stlačte na ponuku aplikácie Device Assistant.

Zdroj: vlastný

5. Teraz by ste mali byť schopní zmeniť predvolené nastavenia z Bixby alebo S-Voice alebo akékoľvek iného osobného asistetna na Cortanu (ak ju máte nainštalovanú v smartfóne).

6. Hotovo.

Zdroj: vlastný, autor: Lukáš Villem

TIP  Populárny Microsoft Launcher pre Android dostáva opäť množstvo nových funkcií. Novinkou je aj úplná podpora Androidu Oreo

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.