Ako jednoducho vytvoriť spomalené video pomocou aplikácie Fotografie vo Windows 10 | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ako jednoducho vytvoriť spomalené video pomocou aplikácie Fotografie vo Windows 10 | NÁVOD

Návody

Ako jednoducho vytvoriť spomalené video pomocou aplikácie Fotografie vo Windows 10 | NÁVOD

Ako jednoducho vytvoriť spomalené video pomocou aplikácie Fotografie vo Windows 10 | NÁVOD

Aktualizácia Fall Creators Update do operačného systému Windows 10 vniesla množstvo noviniek. Tie sa netýkajú iba samotného systému, ale aj viacerých aplikácií, ktoré Microsoft implementoval priamo do Windowsu. Typickým vylepšením prešla aj aplikácia Fotografie, v ktorej vďaka najnovšej aplikácií dokážete parádne zostrihať video z Vašej dovolenky alebo výletu. Samozrejme, aplikácia neponúka obrovské množstvo úprav a nastavení, no na úplne základné spracovanie a zostrihanie video bohato postačuje. Úprava videa sa ale po aktualizácií zvýšila ešte na o čosi vyšší stupienok. Najnovšie dokážete vo videu vytvárať aj spomalené zábery. Spomalené zábery sa určite hodia na zvýraznenie niektorých momentov, teda hlavne pri športe. Nie každý sa ale v aplikácii Fotografie vyzná, tak si dnes spoločne ukážeme, ako si vo Vašom videu môžete vybrať momenty, ktoré následne pomocou editoru spomalíte.

Ako spomaliť celé video / vytvoriť spomalené momenty vo videu

 • Otvorte aplikáciu Fotografie a vyberte video, ktoré by ste chceli spomaliť, alebo v ňom chcete vytvoriť spomalené zábery.
 • V pravom hornom rohu kliknite na tlačidlo Upraviť a vytvoriť / poprípade kliknite pravým tlačidlom myši na video a vyberte možnosť Upraviť a vytvoriť.
 • Ďalej vyberte možnosť Pridať spomalený pohyb.

  Zdroj: vlastný

 • Akonáhle aplikácia načíta celé video, na spodnej lište uvidíte akýsi modrý pripináčik. Ten na časovej osi označuje spomalený moment. Pripináčik môžete posunúť hocikde na časovej osi tak, aby ste vystihli ten správny moment.

  Zdroj: vlastný

 • V hornej časti videa nájdete výber rýchlostí spomaleného videa. Na výber máte 3 možnosti, Pôvodná rýchlosť, Pomalšia a Extrémne pomalá. Pokiaľ vyberiete možnosť Extrémne pomalá, môžete vytvoriť iba spomalený moment. Pokiaľ vyberiete možnosť Pomalšia, na časovej osi za zobrazia dva modré pripináčiky, ktoré zobrazujú začiatok a koniec spomalenej časti. Pripináčiky stačí premiestniť na úsek, ktorý chcete spomaliť.

  Zdroj: vlastný

 • Spomalené video alebo video so spomaleným momentom následne stačí uložiť pomocou tlačidla vpravo hore – Uložiť kópiu.
TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Pomohli sme Vám? Vedeli ste o tejto možnosti alebo o nej počujete prvýkrát? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.