Aké zmeny sa objavia v najbližšom veľkom update Windowsu 10? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Aké zmeny sa objavia v najbližšom veľkom update Windowsu 10?

Windows 10 Redstone 5

ŠPEKULÁCIE

Aké zmeny sa objavia v najbližšom veľkom update Windowsu 10?

Microsoft len nedávno vypustil do sveta nový update s názvom Windows 10 April 2018 Update a kódovým označením Redstone 4. Táto aktualizácia by sa mala automaticky zinštalovať v priebehu budúcich pár týždňov. Do leta by tak mala byť dostupná na všetkých kompatibilných zariadeniach. Microsoft už však začal s vývojom hneď ďalšej aktualizácie, na ktorú sa môžeme tešiť ešte na jeseň tohto roku. Pre skupinu beta testerov sú už niektoré vlastnosti prístupné vo Windows Insiders. Či však prinesie Redstone 5 update všetky testované vymoženosti, nie je úplne jasné. Tu sú zatiaľ tie najzaujímavejšie.

Windows 10 Sets

Sets je názov nového používateľského rozhrania, ktoré by malo oveľa zjednodušiť multitasking vo Windowse 10. Má fungovať akoby na princípe tabov v operačnom systéme a umožňovať rôzne rozloženie viacerých aplikácií naraz. Napríklad by ste mohli používať Microsoft Edge, Kalendár a nejakú sociálnu sieť v jednom okne, teda už by ste nemuseli prepínať medzi viacerými oknami. Navyše Windows 10 Sets nie je obmezené len na UWP aplikácie, podporuje takisto aj Win32 alebo rôzne staršie aplikácie.

Cloud Clipboard

Na minuloročnej Build konferencii Microsoft ohlásil príchod Cloud Clipboardu, ten sa však nedostavil ani v najnovšej aktualizácii. Vyzerá to tak, že by sa ale mohol ukázať práve v Redstone 5. Microsoft plánuje zmeniť spôsob akým sa ukladajú veci do Clipboardu na systém na základe cloudu na vašom Microsoft accounte. To by znamenalo, že nech ste na ľubovoľnom zariadení s vaším účtom, budete mať prístup k tým istým veciam v Clipboarde. A ten podporuje zdielanie skutočne rôznych vecí, napríklad textu, súborov, obrázkov alebo linkov. Jediný háčik je, že veľkosť obsahu nesmie presiahnuť 1 MB. Čo je však ešte zaujímavejšie, Clipboard Cloud by mal byť dostupný aj pre Android.

TIP  Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10

File Explorer

Podľa všetkého by mal aj Prieskumník prejsť viacerými zmenami. Môžeme sa tešiť na nový systém tabov, čo znamená, že všetko bude prístupné z jedného okna a takisto sa hovorí o zakomponovaní tmavej témy. Možnosť zapnúť ju by sa mala objaviť v personalizačných nastaveniach.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok: vlastný

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.