Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Xiaomi_logo

Xiaomi

Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Prvý kvartál 2018 pre spoločnosť Xiaomi je ako z rozprávky. Aj to aj napriek tomu, že na trhu stále dominuje kórejský Samsung a americký Apple. Najnovšie dáta od Strategy Analytics totiž hovoria o tom, že aj napriek celkovému poklesu záujmu o nové smartfóny sa čínskemu gigantovi nadmieru darí.

Ako môžete v tabuľke nižšie vidieť. Tak dominantným hráčom na trhu aj naďalej zostáva spoločnosť Samsung, ktorá celkovo predala v prvom kvartáli 78,2 milióna kusov zariadení čo predstavuje pokles o 2 milióny v porovnaní s 1. kvartálom 2017. Na druhej priečke sa umiestnila americká spoločnosť Apple, ktorá predala o zhruba 1,4 milióna viac smartfónov ako tomu bolo rok dozadu. Výrazný nárast predaja smartfónov zaznamenala spoločnosť Huawei, ktorá predala o takmer 5 miliónov smartfónov viac avšak to stále nestačilo na skokana v podobe čínskeho Xiaomi, ktorý predal viac ako 28 miliónov zariadení čo v percentách znamená nárast o viac ako 120% v porovnaní s minulým rokom.

predaj smartfonov 1. kvartal

Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Druhá tabuľka zas znázorňuje percentuálny podiel predaja smartfónov na trhu za prvý kvartál. 2018

predaj smartfonov percentach 1. kvartal

Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Zdroj: Gizmochina

TIP  Xiaomi Max 2 smartfón s batériou 5300mAh a 6,4“ FULL HD displejom môžeš mať výrazne lacnejšie z EÚ skladu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Xiaomi

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.