Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Xiaomi_logo

Xiaomi

Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Prvý kvartál 2018 pre spoločnosť Xiaomi je ako z rozprávky. Aj to aj napriek tomu, že na trhu stále dominuje kórejský Samsung a americký Apple. Najnovšie dáta od Strategy Analytics totiž hovoria o tom, že aj napriek celkovému poklesu záujmu o nové smartfóny sa čínskemu gigantovi nadmieru darí.

Ako môžete v tabuľke nižšie vidieť. Tak dominantným hráčom na trhu aj naďalej zostáva spoločnosť Samsung, ktorá celkovo predala v prvom kvartáli 78,2 milióna kusov zariadení čo predstavuje pokles o 2 milióny v porovnaní s 1. kvartálom 2017. Na druhej priečke sa umiestnila americká spoločnosť Apple, ktorá predala o zhruba 1,4 milióna viac smartfónov ako tomu bolo rok dozadu. Výrazný nárast predaja smartfónov zaznamenala spoločnosť Huawei, ktorá predala o takmer 5 miliónov smartfónov viac avšak to stále nestačilo na skokana v podobe čínskeho Xiaomi, ktorý predal viac ako 28 miliónov zariadení čo v percentách znamená nárast o viac ako 120% v porovnaní s minulým rokom.

predaj smartfonov 1. kvartal

Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Druhá tabuľka zas znázorňuje percentuálny podiel predaja smartfónov na trhu za prvý kvartál. 2018

predaj smartfonov percentach 1. kvartal

Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Zdroj: Gizmochina

TIP  Adobe údajne už čoskoro vypustí plnohodnotný Photoshop pre iPady

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Xiaomi

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.