Adobe oznámilo koniec podpory Flash prehrávača | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Adobe oznámilo koniec podpory Flash prehrávača

Novinky

Adobe oznámilo koniec podpory Flash prehrávača

Tak a je to tu. Adobe oznámilo dátum konca podpory jedného z historicky najpopulárnejších prehrávačov – Flash Player, ktorý brázdi internetom už od nepamäti.

Adobe k včerajšiemu dňu vydalo správu, v ktorej píše, že ku koncu roku 2020 plánuje skončiť s  distribúciou ako aj aktualizáciami Flash Player prehrávača. Do 2020 sa však zaviazal, že ho bude podporovať ako aj aktualizovať a to hlavne po bezpečnostnej stránke pre všetky relevantné operačné systémy ako aj internetové prehliadača. V závere dodal, že bude pracovať aj na nových funkciách, ak budú nevyhnutné.

Koniec Adobe Flash Player-a bol nezvratný

Adobe už nemá dôvod aj naďalej podporovať Flash Player, ten totiž má viacero bezpečnostných rizík a nehovor viac o tom, že v priebehu posledných rokov sa začal používať nový štandard v podobe HTML5 či WebGL. So smenou štandardu začalo aj viacero internetových prehliadačov, vrátane Microsoft Edge, Google Chrome, FireFox a ďalších automaticky blokovať obsah založený na Flash Player-i.

Zdroj: Adobe, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  NASA chce v spolupráci s ESA priniesť na Zem "marťanskú" pôdu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.