Adobe Experience Design vo Windows 10 konečne podporuje vrstvy
Connect with us

Adobe Experience Design vo Windows 10 konečne podporuje vrstvy

Novinky

Adobe Experience Design vo Windows 10 konečne podporuje vrstvy

Dizajnovanie s aplikáciou Adobe Experience Design vo Windows 10 je teraz vďaka najnovšej aktualizácii ešte jednoduchšie. Adobe s májovým vydaním prinesie vyžiadanú podporu pre vrstvy do aplikácie Adobe XD vo Windows 10, ale zatiaľ ešte nemáte dôvod skákať od radosti. Momentálne sa môžete tešiť iba základným funkciám s vrstvami – zoskupovať veci, kopírovať/prilepiť vrstvy a podobne. Nemôžete však použiť drag-and-drop pre zmenu poradia vrstiev, čo je dosť nepraktické, no Adobe túto funkciu sľubuje už čoskoro.

Čo všetko prináša aktualizácia?

V najnovšej aktualizácii pribudlo tiež niekoľko ďalších funkcií vrátane možnosti aktualizovať zdieľané prototypy, exportovať artboardy ako PDF súbory a možnosť kopírovať/prilepiť súbory prvkov z prieskumníka súborov priamo do Adobe XD. Môžete vybrať aj viacero artboardov a exportovať ich ako jeden PDF súbor. Novinkou je tiež schopnosť kopírovať prvok s jeho interakciou, čo znamená, že keď skopírujete prvok z karty Prototyp, zachová sa jeho interakcia automaticky, keď ho vložíte niekde inde, čo vám ušetrí čas pri opakovaní vašich návrhov a prenosu interakcií z jedného súboru do druhého.

Adobe sa tiež nechalo počuť, že pracuje na niektorých veľmi dôležitých funkciách, ktoré otvárajú funkcionalitu pre Mac aj Windows. Zdá sa, že nás ešte čakajú veľké veci, s ktorými bude navrhovanie UX dizajnu neporovnateľne jednoduchšie ako doteraz.

Zdroj: blogs.adobe.com

TIP  Facebook reaguje na ochranu súkromia GDPR a prináša nový štandard! 1,5 miliardy ľudí je však z tejto ochrany nečakane vylúčených
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.