71% používateľov Windows 10 Creators Update zdieľa dáta s Microsoft. Patríte medzi nich aj vy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

71% používateľov Windows 10 Creators Update zdieľa dáta s Microsoft. Patríte medzi nich aj vy?

Novinky

71% používateľov Windows 10 Creators Update zdieľa dáta s Microsoft. Patríte medzi nich aj vy?

71% používateľov Windows 10 Creators Update zdieľa dáta s Microsoft. Patríte medzi nich aj vy?

Vaša spätná väzba pomáha formovať súkromie systému Windows. Tak touto vetičkou sa Microsoft chváli na svojom oficiálnom blogu a má aj prečo.

Totiž podľa oficiálnych čísiel až 71% používateľov Windows 10 (ktorí majú nainštalovanú Fall Creators Update aktualizáciu) zdieľa so spoločnosťou Plné diagnostické dáta, ktoré pomáhajú Microsoftu pri vylepšovaní ich produktov.

Toto číslo však môže byť mierne skreslené, totiž členovia programu Insider nemajú možnosť obmedziť zdieľané dát a na druhej strane je tu ešte jedná veľká skupina používateľov, ktorí ani netušia že nejaké dáta zdieľajú… avšak v každom prípade sa jedná skutočne o veľké množstvo používateľov.

Základné dáta, ktoré so spoločnosťou zdieľa drvivá väčšina z nás sú zbierané za účelom kritických porozumení zariadení a ich konfigurácií, vrátané informácií týkajúcich sa kompatibility aplikácií. Úplne dáta zaháňajú oveľa širšie množstvo informácií (vrátane dát z internetového prehliadača, aplikácií, inking či písaného textu), ktoré slúžia na rýchly spôsob identifikácie problémov a ich odstránení. Zároveň sú zberané aj za účelom vylepšovania operačného systému do budúcnosti.

Ako je možné obmedziť zdieľanie dát?

Ak ste s tým v poriadku, že tieto dáta sú zdieľané tak potom nemusíte robiť. Druhá skupina ľudí, ktorá by chcela obmedziť toto zdieľanie tak môže tak spraviť prostredníctvom Nastavení PC. O otvorení Nastavení choďte do sekcie „Privacy“ (resp. Súkromie) a v rámci ponuky ľavej lišty otvorte kolónku „Feedback and diagnostics“, resp. Spätná väzba a diagnostika. V rámci tejto sekcie následne je možné obmedziť zdieľanie dát.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Toto musíš vidieť! Gmail dostal nový vzhľad a dramatické zmeny

Zdroj: Microsoft

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.