Najčítanejší Windows 10 portál

FBI zrušila stránku ShareBeast a zatkla jej majiteľa

Zdroj: vlastný

Rozmýšľali ste sa niekedy nad tým, kto stojí za všetkými súbormi, ktoré si môžeme sťahovať zadarmo?

Mnohí z nás pravdepodobne poznajú stránku ShareBeast, ktorá nám zabezpečovala najnovšie skladby zadarmo na dennej báze. No v posledných mesiacoch sme o nej nič nepočuli, ba dokonca sa táto stránka ani nedala nájsť. Mnohí sme sa pýtali prečo?

V poslednej dobe na povrch vyplávali nové skutočnosti o tom, že Artur Sargsyan, majiteľ a operátor tejto celosvetovej pirátskej spoločnosti, nelegálne umiestnil na svoju stránku viac ako miliardu songov bez zaplatenia čo i len jedného eura.

Tieto skutočnosti upútali pozornosť agentúr bojujúcich proti hudobnému pirátstvu. FBI začala vyšetrovanie a po niekoľkých mesiacoch bola stránka ShareBeast zrušená spolu s ďalšími menšími stránkami s podobným obsahom.

Najviac sťahovaní interpreti na stránke ShareBeast boli: Bruno Mars, Linkin Park, Pitbull, Pharrell Williams, Kanye West a mnohí ďalší…

Každý kto sa znovu pokúša dostať na stránku, dostane automatickú správu od FBI o jej zrušení. Ak nám neveríte, pokojne sa presvedčte sami.

V každom prípade R.I.P ShareBeast, mali sme ťa radi!

zdroj: arstechnica.com

TIP  Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.