5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Gmail

Návody

5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Nový Gmail je tu s nami už niekoľko týždňov. Článok o tom ako aktivovať nový vzhľad sme vám priniesli dávnejšie. Nájdete ho na tomto odkaze. Okrem nového vzhľadu vývojári tohto najpopulárnejšieho e-mailového klienta si pre nás pripravili aj viacero užitočných funkcionalít. My sme si pre vás vypichli 5 z nich.

Odložte si e-mail na neskôr

Určite to poznáte, príde vám e-mail s nejakou úlohou a jednoducho to teraz nestíhate. Gmail po novom ponúka možnosť „snooze“, teda odloženia e-mailu na neskôr. Stačí prejsť myšou po e-maile a kliknúť na hodinky kde vám vyskočí možnosť s odložením e-mailu na inokedy.

odlozenie e-mailu na inokedy g-mail

Zdroj: vlastný

 

Zabudli ste odpovedať na e-mail? Zapnite si takzvane „Nudges“

Každému sem tam zlyhá pamäť. A preto jednou z ďalších skvelých funkcii sú takzvané „Nudges“. Túto funkciu aktivujete v Nastaveniach vášho účtu. Slúži spôsobom, že ak zabudnete odpovedať na e-mail tak sa vám po pár dňoch zvýrazní e-mail v zozname prijatej pošty.

pripomenutie e-mailu odpoved

Zdroj: vlastný

Mód „Dôvery“

Ďalším zaujímavým módom, ktorý pribudol v rámci nového Gmailu je takzvaný mód „Cofidential“. Funguje na princípe, že e-mail, ktorý odošlete bude môcť jeho prijímateľ prečítať len obmedzený čas. Túto funkciu nájdete priamo v editore e-mailu pod kolónkou hodiniek.

odstranenie odoslaneho e-mailu gmail

Zdroj: vlastný

Rýchly prístup k aplikáciám

Štvrtou skvelou funkcionalitou, ktorú Gmail dostal do vienka je rýchly prístup k aplikáciám ako kalendár, poznámky a ďalšie.

TIP  Športový Xiaomi batoh môžeš momentálne získať za neuveriteľných 7,50 eur! Využi exkluzívny kupón čo najskôr
rychly pristup k aplikaciam gmail

Zdroj: vlastný

Pridanie e-mailu do úloh

Poslednou piatou novinkou, ktorú sme si pre vás vybrali je možnosť rýchleho pridania e-mailu do zoznamu úloh. Stačí podržať myškou e-mail a jednoducho ho preniesť do zoznamu úloh, ktorý vyvoláte rozbalením aplikácie z bočnej lišty.

pridanie emailu do zoznamu úloh

Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pixabay.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.