5 legendárnych hier, ktoré sme hrali ako deti. Poznáte ich všetky? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

5 legendárnych hier, ktoré sme hrali ako deti. Poznáte ich všetky?

Novinky

5 legendárnych hier, ktoré sme hrali ako deti. Poznáte ich všetky?

Dnes sme si pre vás pripravili článok z kategórie „nostalgia“, v ktorom si zaspomíname na hry, ktoré sme hrávali ešte počas nášho detstva. Pevne veríme, že oslovia aj mladšie ročníky a aspoň uvidia ako vyzeral herný priemysel pred dvadsiatimi rokmi.

 1. Leisure Suit Larry (1987)

  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

90-roky boli pre mnohých objavovaním sveta počítačov a hier a na tejto ceste hlavne páni mohli hrať hru „Leisure Suit Larry“, ktorá už ako tušíte ukazovala intímny svet dospelých. Avšak nejednalo sa žiadne porno a ani nič podobné, bol to „simulátor“ randenia zasadený do moderného prostredia.

Ak teda neviete ako osloviť dámu či slečnu, skúste tento simulátor. Možno sa priučíte nejakému triku.

 1. Arkanoid

  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Arkanoid, aký by to bol výber bez tejto legendárnej hry, ktorú poznajú aj dnešné deti. Hra vznikla ešte v roku 1988 a jej princíp bol jednoduchý, pomocou pohyblivej dosky ste mali zabrániť pádu loptičky mimo pričom ste zostrelovali kocky, ktoré mali iné vlastnosti (napr. ste ju museli trafiť 2x, alebo bola z kameňa a nešla zničiť,…)

 1. SimCity

  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Písal sa rok 1989 kedy na svet dorazil prvý simulátor, v ktorom ste si mohli vybudovať vlastné mesto a vyskúšať si ho riadiť – SimCity. PS: hra má ešte svoje čaro aj dnes.

 1. Lode Runner

  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Najstaršia hra z nášho výberu je Lode Runner, ktorej vznik sa datuje až do roku 1983. Na tú dobu to bola prelomová hra, ktorá ponúkla nielen klasickú behačku, ale aj trošku stratégie. V hre ste totiž museli uchmatnúť a odniesť do „domčeka“ zlato, aby ste mohli postúpiť do ďalšieho kola. Samozrejme, aby to nebolo ľahké tak vás naháňali strážcovia, ktorých počet sa každým levelom zvyšoval.

 1. Wolfenstein 3D

  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Posledná hra nášho výberu je Wolfenstein 3D, hra ktorá spravila revolúciu v hernom priemysle. Jej vznik sa datuje k roku 1992 a priniesla prvú all-frist person strielačku na svete. Bola to hra, ktorá nastavila nový štandard a bola základom vzniku hier ako DOOM, Call of Duty, Counter Strike a ďalších.

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft pracuje s Nintendom na veľmi zaujímavom projekte. Môžeme očakávať viacero produktov, ktoré si hráči zamilujú

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.