4 veci, ktoré možno prídu spolu s Windows 10 Redstone 4 | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

4 veci, ktoré možno prídu spolu s Windows 10 Redstone 4

Novinky

4 veci, ktoré možno prídu spolu s Windows 10 Redstone 4

Redstone 4 bude ďalšou hlavnou verziou operačného systému Windows 10, krátko po Fall Creators Update. Spolu s aktualizáciou Fall Creators Update príde mnoho nových vizuálnych prvkov a množstvo zaujímavých funkcií. Redstone 4 nebude výnimkou a taktiež určite prinesie kopu inovácií. Štart Redstone 4 je naplánovaný na koniec marca/ začiatok apríla 2018. Tým pádom má Microsoft medzi oboma aktualizáciami kopec času na vývoj nových prvkov a dokončenie vecí, ktoré nakoniec Fall Creators Update neprinesie. Aké nové funkcie a vizuálne vylepšenia môžu prísť spolu s Windows 10 Redstone 4?

Moderný Prieskumník

Zdroj: windowscentral.com

Dúfajme, že sa Microsoft rozhodne ku takémuto kroku. Prieskumník so staro-novým dizajnom zrejme nebude zapadať do operačného systému, s prvkami Fluent Designu. Takýto krok by bol pre Windows moderným osviežením, keďže posledné zmeny v Prieskumníku boli vykonané ešte v roku 2012. Samozrejme, Prieskumník funguje výborne, no osvieženie s novým dizajnom by mu určite nezaškodilo.

Tabbed Shell

Čo je to vlastne Tabbed Shell? Ide o jednoduchú funkciu, ktorú každý pozná z prehliadačov. Otvorené aplikácie a rôzne dokumenty by sa mohli jednoducho pripojiť na jednu spoločnú lištu, z ktorej by sa používateľ mohol ľahko preklikávať na aplikácie, tak ako keď prehadzujete stránky v prehliadači. Na počítačoch by takéto zobrazenie nehralo moc významnú rolu, ale pri zariadeniach s menšou obrazovkou by bola táto funkcia veľkou výhodou a uľahčením pri práci.

Časová os

Zdroj: Microsoft

Samozrejme, Časová os v takomto zozname nemôže chýbať. Táto funkcia mala pôvodne prísť v aktualizácii Fall Creators Update, no nakoniec Microsoft vývoj tejto funkcie úplne nedokončil a jej pridanie do Windowsu bolo odložené. Viac o tejto funkcii sa dočítate tu.

Cloudová nástenka

Táto funkcia mala taktiež prísť v jesennej aktualizácií Fall Creators Update, no nakoniec ju čaká podobný osud ako Časovú os. Ide o jednoduchú cloudovú nástenku pre Windows 10, vďaka ktorej dokážete jednoducho skopírovať text na jednom zariadení a prilepiť ho na druhom zariadení.

Jednotný dizajn

Zdroj: mspoweruser.com

S aktualizáciou Fall Creators Update príde aj spomínaný Fluent Design. Ten zmení dizajn niektorých systémových prvkov, no časť z nich bude stále používať Microosft Design Language 2 alebo jeho staršie verzie. Windows 10 momentálne pracuje s takzvaným Zebra UI, vpodstate ide iba o viacero grafických jazykov, ktoré sa vo Windows 10 používajú. Microsoft plánuje Zebra UI úplne odstrániť, pre konzistentnejší dizajn všetkých systémových prvkov a aplikácií. S príchodom Fluent Designu by Microsoft mohol úplne odstrániť Zebra UI a tak zjednotiť celý dizajn Windows 10.

Aké iné funkcie by ste privítali Vy? Napíšte nám dole do komentárov.

Zdroj: windowscentral.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.