4 veci, ktoré možno prídu spolu s Windows 10 Redstone 4 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

4 veci, ktoré možno prídu spolu s Windows 10 Redstone 4

Novinky

4 veci, ktoré možno prídu spolu s Windows 10 Redstone 4

Redstone 4 bude ďalšou hlavnou verziou operačného systému Windows 10, krátko po Fall Creators Update. Spolu s aktualizáciou Fall Creators Update príde mnoho nových vizuálnych prvkov a množstvo zaujímavých funkcií. Redstone 4 nebude výnimkou a taktiež určite prinesie kopu inovácií. Štart Redstone 4 je naplánovaný na koniec marca/ začiatok apríla 2018. Tým pádom má Microsoft medzi oboma aktualizáciami kopec času na vývoj nových prvkov a dokončenie vecí, ktoré nakoniec Fall Creators Update neprinesie. Aké nové funkcie a vizuálne vylepšenia môžu prísť spolu s Windows 10 Redstone 4?

Moderný Prieskumník

Zdroj: windowscentral.com

Dúfajme, že sa Microsoft rozhodne ku takémuto kroku. Prieskumník so staro-novým dizajnom zrejme nebude zapadať do operačného systému, s prvkami Fluent Designu. Takýto krok by bol pre Windows moderným osviežením, keďže posledné zmeny v Prieskumníku boli vykonané ešte v roku 2012. Samozrejme, Prieskumník funguje výborne, no osvieženie s novým dizajnom by mu určite nezaškodilo.

Tabbed Shell

Čo je to vlastne Tabbed Shell? Ide o jednoduchú funkciu, ktorú každý pozná z prehliadačov. Otvorené aplikácie a rôzne dokumenty by sa mohli jednoducho pripojiť na jednu spoločnú lištu, z ktorej by sa používateľ mohol ľahko preklikávať na aplikácie, tak ako keď prehadzujete stránky v prehliadači. Na počítačoch by takéto zobrazenie nehralo moc významnú rolu, ale pri zariadeniach s menšou obrazovkou by bola táto funkcia veľkou výhodou a uľahčením pri práci.

Časová os

Zdroj: Microsoft

Samozrejme, Časová os v takomto zozname nemôže chýbať. Táto funkcia mala pôvodne prísť v aktualizácii Fall Creators Update, no nakoniec Microsoft vývoj tejto funkcie úplne nedokončil a jej pridanie do Windowsu bolo odložené. Viac o tejto funkcii sa dočítate tu.

TIP  Steam opravil chybu hardverového a softvérového prieskumu, Windows 10 opäť na čele

Cloudová nástenka

Táto funkcia mala taktiež prísť v jesennej aktualizácií Fall Creators Update, no nakoniec ju čaká podobný osud ako Časovú os. Ide o jednoduchú cloudovú nástenku pre Windows 10, vďaka ktorej dokážete jednoducho skopírovať text na jednom zariadení a prilepiť ho na druhom zariadení.

Jednotný dizajn

Zdroj: mspoweruser.com

S aktualizáciou Fall Creators Update príde aj spomínaný Fluent Design. Ten zmení dizajn niektorých systémových prvkov, no časť z nich bude stále používať Microosft Design Language 2 alebo jeho staršie verzie. Windows 10 momentálne pracuje s takzvaným Zebra UI, vpodstate ide iba o viacero grafických jazykov, ktoré sa vo Windows 10 používajú. Microsoft plánuje Zebra UI úplne odstrániť, pre konzistentnejší dizajn všetkých systémových prvkov a aplikácií. S príchodom Fluent Designu by Microsoft mohol úplne odstrániť Zebra UI a tak zjednotiť celý dizajn Windows 10.

Aké iné funkcie by ste privítali Vy? Napíšte nám dole do komentárov.

Zdroj: windowscentral.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.