4 klúčové veci, ktoré sme sa naučili na Microsoft Builde 2017 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

4 klúčové veci, ktoré sme sa naučili na Microsoft Builde 2017

Novinky

4 klúčové veci, ktoré sme sa naučili na Microsoft Builde 2017

Microsoft Build 2017 je už niekoľko dní za nami, a my vám nižšie prinášame prehľad vybraných noviniek, ktoré spoločnosť oznámila.

Fluent Design System nebude hneď, ale príde postupne

Jedna z najväčších udalostí, ktoré spoločnosť oficiálne oznámila počas eventu bol Fluent Design System, resp. potvrdenie prác na projekte Neon, o ktorom sa hovorí už nejaký ten piatok. V podstate sa jedná o nový „dizajnový“ jazyk, ktorý do systému Windows 10 zavíta vo viacerých vlnách.

Zdroj: Youtube

Kým v systéme Windows 10 bude plne implementovaný tento nový dizajnový prvok tak to bude trvať ešte dlho, možno aj niekoľko rokov. Prvé prvky nového rozhrania sa začali objavovať už po uvoľnení Creators Update aktualizácie, vo väčšej miere by mali prísť v ohlásenej aktualizácii Fall Creaotrs Update a neskôr aj v ďalších väčších aktualizáciách.

Členovia programu Windows Insider sa s prvkami Fluent Design System môžu už stretnúť vo viacerých aplikáciách, ako je napríklad Groove Music, Calculator a ďalšie.

Microsoft Edge vo Windows Store nenájdeme

Hoci viacero reportov hovorilo o tom, že internetový prehliadač Microsoft Edge mieri do Windows obchodu tak tomu nakoniec tak nebude, teda aspoň vo Fall Creators Update aktualizácií.

Zdroj: vlastný

Nie je to totiž momentálne prioritou spoločnosti, čo je však škoda. Totiž konkurencia nespí a svoje prehliadače vie v podstate aktualizovať na dennej báze, čo v prípade Microsoftu nie je možné.

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Microsoft to s mobilnou platformou mysli vážne

Nebolo to zjavné čo sa bude diať s mobilnou platformou Windows 10 Mobile. Hoci na prvý pohľad posledné udalosti mohli vyzerať tak, že spoločnosť sa rozhodla ho pochovať a prejsť na podporu konkurenčných operačných systémov nebude tomu celkom tak.

Zdroj: Windowscentral.com

Počas eventu sa na pódiu hovorilo aj o mobilnej platforme, napríklad bol ukázaný nový OneDrive placeholder na telefónoch. Zároveň Microsoft niekoľkákrát prizvukoval svoj záväzok voči mobilnej platforme, že bude pokračovať v jej vývoji.

Spoločnosť sa zamerala na „nekomerčný sektor“

Podľa nás, tou najväčšou novinkou celého eventu bol „nový“ operačný systém Windows 10 S, ktorý by mohol otočiť karty paradoxne aj na poli smartfónov v prospech Microsoftu.

Zdroj: vlastný

V podstate sa jedná o funkčne limitovanú verziu systému Windows 10, ktorá paradoxne môže priniesť viacero aplikácií a hier do Windows obchodu. Príkladom môže byť ohlásený comeback aplikácie Spotify či zavítanie iTunes do store. V každom prípade kľúčovým faktorom bude dostupnosť nových zariadení s týmto operačným systémom, ktoré keď budú absentovať tak na úspech môže spoločnosť hneď zabudnúť.

Zdroj: Windowscentral.com, vlastný, úvodný obrázok (vlastný)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.