3D hra vytvorená iba pomocou vzorcov programu Excel? Áno, aj to sa dá | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

3D hra vytvorená iba pomocou vzorcov programu Excel? Áno, aj to sa dá

Novinky

3D hra vytvorená iba pomocou vzorcov programu Excel? Áno, aj to sa dá

3D hra vytvorená iba pomocou vzorcov programu Excel? Áno, aj to sa dá

Prečo sa obťažovať s enginom ako Unity, Unreal alebo Game Maker, keď môžete využiť starý známy Excel a vytvoriť hru iba pomocou jeho vzorcov? Pri programovaní Vás možno párkrát trafí šľak a strávite pri tom celé hodiny, no niekto na to má proste chuť a čas. Takýmto človekom je práve používateľom s prezývkou C Bel, ktorý sa svojou hrou pochválil na hernom fóre Gamasutra. Vývojár vytvoril zaujímavú 3D hru, v ktorej používa výhradne iba vzorce programu Excel.

Jeho výtvor nepoužíva makrá, takže nevyužíva Visual Bacis pre aplikácie. Toto je zoznam hlavných funkcií, ktoré jeho výtvor dokáže:

  • nekonečne dlhá procedurálne vytvorená bludisková mapa
  • vykresľovanie v reálnom čase
  • výpočet oklúzie
  • základné vykresľovanie osvetlenia
  • engine na prirodzený pohyb

Autor spoločne s klasickým formulárom ponúka aj viacero variantov, napríklad niektoré používajú VBA pre vstupy a optimalizáciu, no v zozname nájdete aj súbor s “vysokým rozlíšením”, no ten je určený iba pre tých, ktorí chcú dať svojmu počítaču naozaj zabrať. Keďže je hra vytvorená priamo v excelovskej tabuľke, jej vzhľad nie je zrovna najlepší, no pripomína akýsi oldschool vzhľad, vďaka čomu si na fóre a na internete našla hneď niekoľko priaznivcov.

Pokiaľ si chcete hru vyskúšať a stiahnuť si celú excelovskú tabuľku, stačí ak si nájdete potrebné súbory na stiahnutie priamo v popisku videa, ktoré je vyššie.

Zdroj: Youtube

TIP  Asus predstavil nadupaný smartfón Zenfone Max Pro M1 s vysokým výkonom a veľkou 5000 mAh batériou
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.